ورود دهمين و يازدهمين هواپیماهای برجامی به ایران       پنج شهر ایران به شبکه تبلیغاتی ترکیش‌ایر پیوستند      راه اندازی نخستین قطار ۵ ستاره کشور      مسافرت اتباع ایرانی به آمریکا ممنوع ش      ♦️روستای "کلپورگان" در سیستان و بلوچستان ثبت جهانی شد      صدور ويزاى يک ماهه در فرودگاه قطر و بدون نياز به مراجعه به سفارت      

حکم دادگاه استیناف کالیفرنیا علیه قانون مهاجرتی ترامپ

حکم دادگاه استیناف کالیفرنیا علیه قانون مهاجرتی ترامپ

▪️یک دادگاه استیناف دیگر در آمریکا علیه فرمان اجرایی تجدید نظر شده ترامپ برای منع ورود اتباع ۶ کشور مسلمان به آمریکا رای داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه «هیل» چاپ کنگره آمریکا، یکی دیگر از دادگاه های استیناف آمریکا این بار در ایالت کالیفرنیا امروز دوشنبه نسخه تجدید نظر شده فرمان اجرایی منع مسافرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را رد کرد و به این ترتیب، مانع از حذف تعلیقی شد که در اجرای فرمان مسافرتی ترامپ ایجاد شده است.

این حکم دادگاه توسط هیئت متشکل از 3 قاضی در کالیفرنیا در حالی صادر شد که دولت ترامپ منتظر تصمیم گیری دادگاه عالی این کشور در زمینه فرمان اجرایی ترامپ برای منع ورود مسافران 6 کشور به آمریکا است و به این ترتیب، دولت ترامپ با یک شکست حقوقی دیگر در اجرای فرمان اجرایی اش روبرو شده است.

دادگاه استیناف کالیفرنیا با رای امروز خود، به تائید حکمی پرداختند که پیشتر توسط دادگاه هاوایی در تعلیق اجرای فرمان اجرایی ترامپ صادر شده است.

قضات این دادگاه می گویند که ترامپ با تبعیضی که علیه اتباع خاص در فرمان اجرایی خود اعمال کرده، به نقض قانون مهاجرت آمریکا پرداخته است. این قضات همچنین بر این باورند که ترامپ در اثبات اینکه ورود اتباع از 6 کشور اکثرا مسلمان به آمریکا، به منافع این کشور آسیب می رساند، ناکام مانده است.

این قضات می گویند که ترامپ با تعلیق ورود بیش از 180 اتباع از 6 کشور، تعلیق ورود تمام پناهندگان و کاهش سقف پذیرش پناهندگان در آمریکا از 110 هزار نفر به 50 هزار نفر در سال مالی 2017 میلادی، مقدمات لازم برای اعمال قدرت خود را رعایت نکرده است و ترامپ باید داده های بیشتری را ارائه کند مبنی بر اینکه ورود هر کدام از این طبقات مردمی به آمریکا، مخل منافع آمریکا است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که دادگاه استیناف ایالت ویرجینیا در آمریکا نیز در تاریخ 25 ماه مه، در رد فرمان منع مسافرتی ترامپ رای داد و دولت ترامپ علیه این حکم در دیوان عالی آمریکا اعتراض کرده است.

فرمان ترامپ که نسخه اصلاح شده ای از اولین فرمان اجرایی صادر شده توسط او در هفته اول ریاستش در کاخ سفید است، موقتا ورود مهاجران و مسافران از کشورهای ایران، سودان، سومالی، یمن، سوریه و لیبی به آمریکا را لغو می کند و ورود تمام پناهندگان به آمریکا را نیز به حالت تعلیق در می آورد.

با دنیاسیر بیشتر بدانید :

خدمات دنیاسیر

کافی است انتخاب کنید قصد سفر به کجای دنیا را دارید ما در تمام طول سفر همراه شما خواهیم بود

ارتباط با ما

info@donyaseir.com